ТЕЛЕКОМСЕРВІС УКРАЇНА

стандарт DECT

Стандарт DECT

Стандарт DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) вважається новою технологією зв'язку. ця модель зв'язку з'явилася у Європі близько 20 років тому. Ця мережа мережа настільки сподобалася користувачам, що вже до кінця минулого століття набула світового масштабу. Стандарт DECT визначає процес взаємодії базової станції та мобільних «трубок». У більшості країн (крім США) вони спілкуються на частотах 1880-1900 МГц, у межах десяти діапазонів по 1728 КГц кожен. Використання цих радіочастот не вимагає ліцензування, що дозволяє кожному бажаючому розгорнути маленьку телефонну мережу. Як це працює? Сигнал між станцією та трубками поділяється на кадри тривалістю 10 мс. Кожен із цих мікроскопічних часових проміжків у свою чергу розділений на 24 періоди: половина на прийом сигналу від трубки до станції, половина - на відповідь станції. Таким чином, якщо взяти пару таких «прийомів-відповідей» з одного кадру, другу з наступного, третю з чергового, ми отримаємо серію цілком адекватних сигналів, які у разі телефонної розмови трансформуватимуться в діалог.

Free HTML5 by FreeHTML5.co

Дротові та бездротові телефони

Free HTML5 by FreeHTML5.co

Велика кількість людей віддає перевагу бездротовому зв'язку перед звичайними дротовими телефонами. Бездротові телефони (радіотелефони) з'явилися у нас зовсім недавно (трохи більше 20 років тому), і перші їх моделі були далекі від досконалості: у них часто виникали перешкоди, а самі вони створювали перешкоди при роботі телевізора. У сучасних бездротових телефонах (радіотелефони) прибрано практично всі подібні недоліки, змінився сам дизайн телефонів, додані сучасні функції.

Що ж такий сучасний радіотелефон та наскільки він зручний? Це пристрій, що складається з базового блоку, який підключається до телефонної лінії та електромережі та власне телефонної трубки. Основні параметри, що визначають роботу бездротового телефону (радіотелефону) – це дальність сигналу та ступінь його захисту. Залежно від дальності дії розрізняють: Бездротові телефони (радіотелефони), які здатні працювати в межах 10-30 м, вони найчастіше використовуються в квартирах; Бездротові телефони (радіотелефони), здатні приймати сигнал на відстані 100-300м; Бездротові телефони (радіотелефони) для телекомунікації – більше 1 км.

Принцип дії бездротового телефону (радіотелефона) заснований на тому самому принципі, за яким працює радіо, кожен радіотелефон працює на певній частоті. Тому важливим питанням використання бездротового телефону (радіотелефона) є захищеність сигналу. У сучасних моделях цю проблему вирішено із застосуванням спеціальної системи захисту. Вона полягає в тому, що коли трубка кладеться на базу, вона отримує з бази унікальний код, без якого з базою зв'язатися буде неможливо.

Базові станції

Базова станція - це стаціонарне радіопристрій DECT-системи (основний компонент "стільника"). До її завдання входить організація радіоканалу до конкретного мобільного абонента. Базова станція DECT підключається до плати базових станцій однією або двома крученими парами проводів на відстані до 2000 метрів при діаметрі кабелю 0.5 мм, і підтримує 4 або 8 радіоканалів у стандарті DECT за специфікацією GAP.

Базова станція DECT забезпечує радіопокриття у радіусі 30-50 метрів у приміщенні, 200-300 метрів на відкритій території. Зона дії базової станції може бути збільшена застосуванням репітерів та спрямованих антен. При переході мобільного абонента з однієї стільники до іншої зв'язок не переривається (працює функція handover). Кількість абонентів, зареєстрованих у будь-якій зоні мережі, обмежена лише загальною ємністю системи. При великій щільності абонентів у зоні дії базової станції кількість доступних зв'язку каналів може бути збільшено додаванням додаткових базових станцій.

Free HTML5 by FreeHTML5.co